top of page
Yenice YHGS.jpg
Sivas Karagöl.JPG
pamukkale biyolojık cesıtlılık.JPG
kelebek.jpg
kirpi.JPG
kurbağa.jpg
gıresın_ıkısu.JPG

BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİĞİN TESPİTİ VE İZLEMESİ

Biyolojik çeşitlilik, canlıların farklılığını ve değişkenliğini, içinde bulundukları karmaşık ekolojik yapılarla, birbirleriyle ve çevreleriyle karşılıklı etkileşimlerini ifade etmektedir. Türkiye; coğrafi konumunun uygunluğu, iklim, jeoloji, toprak ve su kaynakları gibi farklı ekolojik değerlerinin önemli özellikler taşıması, kuş göç yollarının üzerinde bulunuşu ve buzul çağlarında birçok hayvana sığınak teşkil etmiş olması sebebiyle gerek flora gerekse fauna bakımından zengin bir çeşitlilik gösterir.

 

Dünya nüfusundaki hızlı artışa karşın, doğal kaynakların hızla tüketilmesi, çevre kirliliği ile ilgili problemler, ülkeleri ortak çözüm arama yolunda giderek daha sıkı bir işbirliğine yöneltmektedir. Bu bağlamda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın ihale ile hizmet satın aldığı Biyolojik Çeşitlilik ve İzleme konularında kuruluşumuz araştırmalar yürütmektedir. 

 

Şirketimiz, Köyceğiz-Dalyan Özel Çevre Koruma Bölgesi Biyolojik Zenginliğinin Tespiti, Pamukkale Özel Çevre Koruma Bölgesi Biyolojik Çeşitliliğin Tespiti, Ihlara Özel Çevre Koruma Bölgesi Biyolojik Çeşitliliğin Tespiti ve Hazar Gölü Havzası Biyolojik Çeşitliliğinin Tespiti Projeleri’ni başarılı bir şekilde tamamlamıştır.  

bottom of page